Šiais metais teko galimybė dalyvauti ,,Erasmus +“ stažuotėje Italijoje, pagal Erasmus+ projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000117682. Stažuotė truko tris savaites Fodžia regione Karpino (Carpino) mieste, Apulijos regione. Praktiką atlikome ,,Centro diurno URIA‘‘ senelių dienos centre. Pagrindinė veikla buvo susijusi su Alzheimerio liga sergančių senelių priežiūra ir jų užimtumu. Padėti jiems patenkinti kasdienius poreikius, palaikyti kompaniją, užsiimti įvairia veikla: žaisti žaidimus, piešti, švęsti Jų garbingus gimtadienius, padėti pavalgyti ar tiesiog pabūti šalia.

Pirmoji savaitė buvo sudėtingesnė dėl kalbos barjero, bet laikui einant pavyko užmegzti ryšį. Bendravome gestais, vertėjo pagalba, net išmokome kai kurių itališkų frazių. Personalas buvo draugiškas, linksmas, padėjo mums pritapti.

Gyvenome Rodi Garganico mieste. Į darbą teko keliauti vietiniu autobusu. Keliaujant  pamatėme vietinių gyvenimą, įspūdingus kraštovaizdžius ir dar labiau susipažinome su šios šalies kultūra.

Žinoma, po darbų turėjome ir laisvo laiko, kurį išnaudojome keliaudami po Gargano pusiasalį. Aplankėme Vieste, Gargano, Peshici ir patį Rodi Garganico miestelį. Vaizdai įspūdingi, užburiantys. Turėjome išvyką į šešėlių mišką „Foresta Umbra‘‘, tai vienintelis likęs ąžuolų ir bukų miškas Italijoje, kuriame auga laukinės orchidėjos.

Apibendrinant visą stažuotės laiką, galima teigti, kad šios trys savaitės suteikė be galo daug įspūdžių, gavome patirties, kaip bendrauti su senjorais, sergančiais Alzheimerio liga, labiau pasitikėti savimi, nebijoti susikalbėti su vietiniais, net ir nemokant jų kalbos. Mes džiaugiamės ir esam dėkingi, kad turėjome tokią galimybę sudalyvauti šioje programoje. Įgijom įvairiapusės praktikos, žinių. Smagu, kad galėjome pakeliauti ir susipažinti su kitos šalies kultūra ir žmonėmis.

Dėkojame priimančiai organizacijai „DUEI SRL“.

Būsimi slaugytojų padėjėjai:

Ieva Tigrūdienė, Jurgita Mgaloblishvili