Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė

Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė yra trijų partnerių – Rokiškio verslo klubo, Rokiškio profesinio mokymo centro ir VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto ilgalaikis socialinis projektas. Gegužės 20 d. į Rokiškio profesinio mokymo centrą atvyko gausus būrys moksleivių iš Rokiškio ir Anykščių r.  mokyklų.  Moksleiviai išklausė teorines paskaitas, kurias pravedė VDU dėstytojai: doc. K.Venslauskas, doc. A.Žunda ir doc. J.Valčiukienė. Inžinerijos eksperimentinės klasės moksleiviai dalyvavo nuotaikingose edukacijose „Saldžios vilionės“, Spalvingos svajos“ ir Super duper mozaika“.  Į praktines veiklas moksleivius pakvietė RPMC profesijos mokytojai  A.Adomonis, A.Kairys, D.Galinienė ir mokytoja metodininkė Ž.Lomako.  

ATVIRŲ DURŲ DIENOS ROKIŠKIO PMC

Po dvejų metų pertraukos Rokiškio profesinio mokymo centras pakvietė „gyvai“ Rokiškio rajono ir aplinkinių rajonų mokinius ir gyventojus į „Atvirų durų dienas“.

Per šią savaitę apsilankė daugiau kaip 300 mokinių iš Rokiškio r. Juodupės, Pandėlio, Obelių, Kamajų A. Strazdo ir Kamajų A. Strazdo (Jūžintų skyriaus), J.T. Vaižganto (Senųjų rūmų ir Romuvos) gimnazijų, Rokiškio pagrindinės mokyklos, Senamiesčio progimnazijos, Rokiškio jaunimo centro, Zarasų r. Antazavės J. Gruodžio ir Dusetų K. Būgos gimnazijų, Užimtumo tarnybos prie LR SADM Rokiškio skyriaus atstovai, Skemų socialinės globos namų gyventojai ir Obelių seniūnijos gyventojai ir pavieniai lankytojai.

Atvirų durų dienų metu svečiai supažindinti su Centro veikla, mokymosi programomis, galimybe mokytis pameistrystės forma, Erasmus+ stažuotėmis. Lankytojai sužinojo, kaip teisingai pasirinkti būsimą profesiją ir kokios profesijos yra perspektyviausios. Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti centre įrengtas praktinio mokymo bazes ir išbandyti įvairias profesijas: suvirintojo, apdailininko, virėjo, transporto priemonių remontininko, šaltkalvio, vizažisto, siuvėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, apskaitininko ir slaugytojo padėjėjo.

Profesinis mokymas suteikia galimybę mokytis ir tobulėti kiekvienam. Centre mokiniai mokosi su naujausia įranga ir turi galimybę įgyti verslumo gebėjimų. Centro klasės ir erdvės nuolat atnaujinamos, kuriamas šiltas mikroklimatas, dirba geranoriškas ir draugiškas kolektyvas.

Pabaigus Rokiškio PMC puikios galimybės įsidarbinti, kurti savo verslą.

Kas nespėjote apsilankyti, kviečiame susisiekti ir apsilankyti Jums tinkamu metu. Centre konsultuojame, patariame, atsakome į Jūsų klausimus.

Priėmimas į Rokiškio PMC prasidės nuo birželio 1 d. Registracija per https://profesinis.lamabpo.lt/ . Centre konsultuosime, padėsime užpildyti prašymus.

                      Žmogus vidutiniškai dirba per savo gyvenimą apie 40 metų. Linkime teisingai pasirinkti. Gera profesija – puikus gyvenimas!

                      Neformaliojo švietimo organizatorė  Silva Piestinienė

Respublikinis apskaitininko profesinio meistriškumo konkursas “Link balanso”

Balandžio 27 d. Rokiškio profesinio mokymo centre vyko respublikinis apskaitininko profesinio meistriškumo konkursas “Link balanso”. Konkurse dalyvavo 20 mokinių iš vienuolikos profesinių mokyklų. Mokinės turėjo atsakyti į teorinio testo klausimus ir išspręsti praktinį uždavinį. Užduotys buvo sudėtingos, bet parengtos pagal apskaitininko profesinio mokymo programą. Mokinių darbą vertino komisija, sudaryta iš socialinių partnerių įmonių buhalterių. Kol vyko darbų vertinimas, konkurso dalyviams buvo pasiūlyta dalyvauti Blitz turnyre. Kahoot programėlėje visus klausimus geriausiai ir greičiausiai atliko  Aukštaitijos profesinio rengimo centro mokinė Edita Skardinskienė.  Visos mokinės pademonstravo tikrai aukštą profesinį meistriškumą ir visos dalyvės yra geriausios iš geriausiųjų. Sveikiname konkurso III vietos laimėtojas Jurgitą Mižutavičiūtę (Kėdainių profesinio rengimo centras) ir Aliną Lipinskienę ( VšĮ PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyrius), II vietos laimėtoją Deimantę Čepę ( Utenos regioninis profesinio mokymo centras) ir I vietos laimėtoją Jolantą Čeikauskienę (Rokiškio profesinio mokymo centras).

Konkursą organizavo profesijos mokytojos Asta Mikulionienė ir Jūratė Šaučiūnienė.

Respublikinis grožio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „FOTO POP ART – 2022“.

Nuo 2022 m. balandžio 4 d. iki 2022 m. balandžio 18 d. Rokiškio profesinio mokymo centre vyko Respublikinis grožio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „FOTO POP ART  – 2022“.

Konkurse dalyvavo Lietuvos  profesinio mokymo įstaigų grožio srities profesinių mokyklų, vykdančių profesinį mokymą pagal vizažisto, grimuotojo modulines profesinio mokymo programas, komandos. Konkurso tikslas  – lavinti mokinių kūrybiškumą, skatinti dalijimąsi gerąja patirtimi. Konkurso uždaviniai:  ugdyti mokinių motyvaciją profesijai, tobulinti bendrąsias ir profesines kompetencijas, skatinti mokinių sumanumą, formuoti praktinius įgūdžius, stiprinti mokinių ir mokytojų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, atskleisti profesijos savitumą, skatinti profesinę meistrystę.

Respublikinio grožio specialistų profesinio meistriškumo konkurso „FOTO POP ART  – 2022“, vykusio nuotoliniu būdu, laimėtojai:

I vieta –  Diana Miliauskienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras;

II vieta – Laura Kiudytė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras;

III vieta – Renata Pigagaitė, Rokiškio profesinio mokymo centras.

            Sveikiname laimėtojus !

Rokiškio PMC mokinių praktika Italijoje

Virėjo specialybės mokiniai: Gražina, Kristina, Svetlana ir apdailininko: Marius ir Šarūnas atlieka 4 sav. praktiką Italijos įmonėse, pagal Erasmus+ projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Būsimos virėjos savo praktinius įgūdžius tobulina Italijos restoranuose. Mokinės turi galimybę susipažinti su visame pasaulyje garsia italų virtuve, maisto gaminimo tradicijomis, itališkų patiekalų įvairove, gaminimo būdais.

Apdailininkai atlieka įvairius apdailos darbus, įrenginėja ir atnaujina poilsiautojams skirtus apartamentus, susipažįsta su šiam kraštui naudojamomis statybų ir apdailos technologijomis.

Džiugu ir įdomu, jog mokinė Gražina atlieka praktiką restorane, kurį prieš 2 metus statė ir apdailą atliko mūsų mokyklos apdailininko specialybės mokiniai, Erasmus+ stažuotės metu.

„Grožio festivalis“

Tęsiame eTwinning projekto „Grožio festivalis“ veiklas. Paskutinę saulėtą kovo mėnesio dieną Rokiškio profesinio mokymo centre lankėsi grupė būsimų kirpėjų iš Daugpilio technikumo ir lydinčios mokytojos Galina Minčenko ir Olga Gaujeniete. Keturios vizažo mokinės tapo modeliais, kurioms makiažą atliko mūsų mokymo centro mokinės, o išskirtines šukuosenas sukūrė būsimos kirpėjos iš Latvijos. Gardžiausiais lietuviškais pietumis dalyvius vaišino virėjų specialybės mokinės. Nuostabius merginų įvaizdžius įamžino fotografas Andrius Stanys  „Dvyliktas photography“. Už ekstravagantišką automobilį fotosesijai dėkojame Jolantai Uselienei.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo: mokiniai ir profesijos mokytojai: Justina Vingrienė, Žydra Lomako, Jūratė Rakauskaitė, Danutė Stočkuvienė, Arūnas Kairys, Darius Kišūnas, Skirmantas Kisielius, Eglė Pranckūnienė, Dovilė Galinienė, Asta Mikulionienė.

,, Šauniausia siuvėja 2022“

Vasario 23 d. įvyko profesinio meistriškumo konkursas ,, Šauniausia siuvėja 2022“.

I ir II kurso mokinės stebino savo išradingumu ir kruopščiu darbu. Per pusdienį pasiuvo sukneles!!! Nors  sukirptos pagal vieną bazinį brėžinį visos skirtingos. Pridėjus savo slaptą ,,ingridientą“  – apdailos elementus, mokinės sukūrė nuostabaus grožio kūrinius ir pademonstravo puikias technologines žinias bei įgūdžius. Sunku buvo išrinkti nugalėtojus. Tačiau konkursas yra konkursas. Prizines vietas iškovojo:

I vieta – II kurso ST-20 mokinė Rasita Kavaliauskienė

II vieta – I kurso ST-21  mokinė Kristina Šutienė

III vieta –  II kurso ST 20 mokinė Gita Pliuškienė

Nugalėtojoms įteikti diplomai ir atminimo dovanos !!!

Vasario 16-osios – Lietuvos atkūrimo dienos minėjimas

Vasario 11 d.  mokykloje vyko Vasario 16-osios – Lietuvos atkūrimo dienos minėjimas.

 Renginys prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui, o po to mokyklos direktorė įteikė apdovanojimus labiausiai nusipelniusiems ir mokyklos vardą garsinantiems mokiniams ir mokytojams. Renginį užbaigė edukacinis užsiėmimas „Spalvos sniege“.

Profesinės patirtys Europoje

Kiekvienais metais Erasmus+ projektai plečiasi apimtimi ir veiklomis. Mokyklos bendruomenei sudaromos puikios sąlygos tobulėti, susipažinti, pakeliauti, patirti. Erasmus+ projektų dėka – skatinamos  mokinių ir mokytojų profesinės veiklos iniciatyvos, sietinos su  verslumu, kūrybiškumu, pilietiškumu, socialine atsakomybe, tvarumu, įtraukimu.

Netradicinė diena „Grill banko“   virtuvėje. Rokiškio PMC virėjo specialybės mokiniai, kartu su virėjų profesijos mokytoja Žydra Lomako tobulino maisto gamybos technologijas bei itališkų patiekalų gaminimo įgūdžius kartu su virtuvės šefais iš Italijos: Nicola Fiscarelli ir Mindaugu Lučka ir  surengė itališkos virtuvės patiekalų prezentaciją mokyklos socialiniams partneriams.

Šventiniams pietums paruošė penkis patiekalus: Avinžirnių kremą su krevetėmis; Risotto su jūros gėrybėmis ir smidrais; Pastą su krevetėmis ir pistacijų pesto; Užkeptą doradą su sūrio plutele; Itališką desertą Tiramisų.

Renginio pradžioje svečiams pristatyti Erasmus + projektai: „Praktika, įgūdžiai, tobulėjimas su Erasmus+“  Nr. 2019-1-LT01-KA102-060180 ir „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Nuoširdžiai dėkojame restorano  „Grill bankas“ savininkui Žygimantui Katinui ir jo darbuotojų komandai už suteiktą paramą organizuojant renginį. Ir nuolatiniam mokyklos rėmėjui –  AB Rokiškio sūris .

O mūsų dar laukia naujos kelionės, nauji iššūkiai, naujos patirtys