Šaunuolės mūsų mokinės virėjos!

Prieš pat ŠV. Kalėdas mūsų mokyklos virėjų grupių dviems mokinėms teko patirtį nemenką iššūkį –sudalyvauti nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse Virėjas 2021 „Saldi fantazija“ nuotoliniu būdu. Konkursą rengė Utenos RPMC.

Konkursui dalyviai gamino desertus iš sveikos mitybos produktų, su sumažintu cukraus kiekiu ir naudojant miltus be gliuteno. Užduotis gana sudėtinga, nes buvo vertinamama  pagal kriterijus: kūribiškumas atskleidžiant temą, patiekalo originalumas, palankumas sveikatai, patiekalo estetinė išvaizda ir patiekimas, patiekalo pristatymas.  Tačiau mūsų mokinių profesinis meistriškumas ir jų pagaminti desertai buvo pelnytai įvertinti.

RPMC mokinė Gražina Čibinskaitė varžėsi nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse Virėjas 2021 „Saldi fantazija“  ir surinkusi 59 balus iš 60 užėmė garbingą II-ą vietą.  Mokinę parengė mokytoja metodininkė Žydra Lomako.

Kategorijoje, kurioje varžėsi, besimokantys pagal II lygio profesinio mokymo programas mokinė Violeta Levaškevičienė, besimokanti virėjų grupėje turinčioje SUP, užėmė garbingą III – iąją vietą. Mokinę parengė mokytoja Santa Matulionė.

Laisvės gynėjų diena bendra jungtimi sujungė istorinę atmintį ir kūrybą

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse kūrybiški Rokiškio profesinio mokymo centro mokiniai kartu su pedagogais parengė piešinių parodą „Laisvos plakančios širdys“.

  Ši paroda tapo  Rokiškio krašto pilietinės bendruomenės sveikinimu gydytojui, profesoriui Valerijui Ostapenko, kuris 1991 metų Sausio 13-osios naktį savo namuose gaivino Parlamento gynėją, kraštietį  Alvydą Matulką (1955-1991) .   

  Kaip pasakojo  kūrybiniame procese dalyvavę mokiniai ir  mokytojai, buvo  siekiama   perteikti istorinį  ryšį, atskleidžiant medikų pastangas, bet kokiomis sąlygomis kovoti už žmogaus gyvybės išsaugojimą ir laisvę.

  Dabarties kartos pastangos išsaugoti žmogaus gyvybę  išlieka svarbiausiu iššūkiu. Laisva, plakanti širdis simbolizuoja svarbiausias  vertybes – gyvybę ir laisvę.

  Kartu su Rokiškio profesinio mokymo centro mokiniais  sveikinimą, dainą  profesoriui dovanojo ir Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Gastauta“. Gastautiečiai  Sausio 13-sios naktį, kartu su rokiškėnais budėjo prie Parlamento. Jų atliekamos dainos stiprino gynėjus.

   Nuoširdžios  mokinių kūrybos darbų  parodos pristatymą profesoriui Valerijui Ostapenko, vadovaujančiam Nacionalinio vėžio instituto, Krūties ligų ir onkologijos skyriui,  fotografijose fiksavo Rokiškio krašto muziejininkai, šios   veiklos bendraminčiai.

Nuotraukose

Mokiniai, parodos „Laisvos plakančios širdys“ autoriai.

Profesorius Valerijus Ostapenko kartu su  vyresniąja slaugos administratore Laimute Beleckiene. Jos gimtinė Pandėlio kraštas.

Parodos įamžinimo akimirkos Nacionalinio vėžio instituto  Krūties ligų ir onkologijos skyriuje.

Eglės Kanopaitės piešinys „Sausio 13 osios naktį prisimenant.“

Tvaraus maisto akademija

Labai smagu, kad šiuo sudėtingu laiku yra savo laiko ir žinių negailinčių specialistų, kurie skleidžia savo gerąją patirtį bei moko mus gyventi, vadovaujantis tvarumo principais. Tvaraus maisto akademijos dėka  virėjų grupės mokiniai dalyvavo 4-iose nuotolinėse Virtuvės šefo Justino Kapkovičiaus ir „Santa Maria“ skonių ekspertės Ievos Pikžirnytės – Dignaitienės organizuotose pamokose. Man, kaip mokytojai, tai buvo stipri parama, kalbant tvarumo temomis bei atskleidžiant patiekalų gamybos technologijas.  Busimi virėjai sužinojo „nuo ūkio –iki stalo“  sąvokos reikšmę ir taikymo principus, kaip pasigaminti daug skirtingų patiekalų iš viščiuko ir lašišos, kaip sunaudoti maisto likučius ir mažinti atliekų kiekį, kaip išsaugoti daržoves šaltąjam sezonui, susipažino su atėjusiais į rinką inovatyviais produktais –plėšytomis avižomis, tortilijomis su daržovėmis bei naudojamomis technologijomis gaminant maistą. Ir , be abejo,  kaip skaniai pagaminti patiekalus.

Dėkojame Tvarumo akademijai už mums skirtą laiką ir žinias ir pažadame jas įgyvendinti praktiškai.

Profesijos mokytoja Žydra Lomako

„Skaitmeninės technologijos virtuvėje“

Lapkričio 26 dieną Rokiškio profesinio rengimo centre vyko informacinių technologijų konkursas „Skaitmeninės technologijos virtuvėje“. Konkurse dalyvavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokiniai iš Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro, Kėdainių profesinio rengimo centro, Kuršėnų politechnikos mokyklos ir Rokiškio profesinio mokymo centro, kurie mokosi pagal virėjo specialybės mokymo programą. Prieš konkursą sėkmės ir gerų rezultatų palinkėjo mokyklos direktorė Diana Giedrikienė.

Pirmiausia mokiniai virtualioje mokomojoje platformoje „Kahoot“ sudalyvavo viktorinoje „Išmani virtuvė“, o tada atliko užduotis su teksto rengimo, pateikčių kūrimo ir grafikos apdorojimo programomis. Tuo metu, kai mokiniai varžėsi prie kompiuterių, mokytojai taip pat dalijosi gerąja patirtimi ir pristatė, kokiomis programomis dirba, su kokiais sunkumais susiduria ugdant SUP mokinius.

Visiems konkurso dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams buvo įteiktos padėkos ir atsiminimo dovanėlės. Po konkurso visi vykome į Rokiškio krašto muziejų, kur mokyklos svečiams istorijos mokytojas Valius Kazlauskas vaizdžiai papasakojo apie Rokiškio grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių asmenybes, jų likimus bei pristatė ekspoziciją Rokiškio dvaras XIX a. – XX. a. viduryje.

Visi džiaugiamės gyvu bendravimu, įdomiomis užduotimis, vaizdingu Rokiškio krašto pristatymu bei nuoširdžiu  ir gražiu bendradarbiavimu.

 IT mokytoja  Virginija Baltrukėnienė

„Paruošk ir nudažyk sieną kokybiškai“

Sveikiname respublikinio profesinio meistriškumo konkurso „Paruošk ir nudažyk sieną kokybiškai“ nugalėtojus Kotryną ir Šarūną, bei konkursui ruošusį mokytoją Arūną

Netradicinės pamokos Salų dvare

Šių metų spalio 27 d. Rokiškio profesinio mokymo centas vėl surengė netradicines grimo atlikimo pamokas vizažo grupės mokinėms. Pamokų metu mokinės pademonstravo įgytas žinias ir turėjo sukurti helovininį grimą bei parinkti drabužius ir aksesuarus tai tematikai. Labai dėkojame Salų dvaro savininkei už primėmimą, šiurpiai įrengtame rūsyje, kuris sustiprino temos nuotaiką. Ačiū už nuostabias įamžintas akimirkas fotografei Inetai Sakapilvytei (NemNem Photo), kuri jau ne pirmą kartą bendradarbiauja su mumis. Tikimės, kad tai taps gražia tradicija.

Grimo mokytoja Dovilė

Praktinių įgūdžių įgijimas Panevėžio profesinio rengimo centro statybos sektoriniame mokymo centre

“Praktinių įgūdžių įgijimas Panevėžio profesinio rengimo centro statybos sektoriniame mokymo centre”

Rokiškio profesinio mokymo centro apdailininko specialybės mokiniai dalyvauja projekte Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-007 “Praktinių įgūdžių įgijimas Panevėžio profesinio rengimo centro statybos sektoriniame mokymo centre”         

Projekto tikslas – padidinti profesinio mokymo patrauklumą ir jo atiktį darbo rinkos poreikiams.

Statybos sektorinis praktinio mokymo centras – tai modernia mokomąja įranga, šiuolaikinėmis technologijomis aprūpinta praktinio mokymo bazė teikianti pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugas visiems Lietuvos gyventojams.

VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre įkurtas statybos sektorinis praktinio mokymo centras, kuriame sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybos specialistus. Centro bazė atitinka verslo įmonių reikalavimus ir lūkesčius.

Rokiškio profesinio mokymo centro mokiniai, sektoriniame centre, tobulina praktinius įgūdžius mechanizuoto tinkavimo ir dekoravimo moduliuose.

Valdas Jukna

Iššūkiai ir patirtys su Erasmus+

Iššūkiai ir patirtys su Erasmus+

Sparčiai besikeičiantis pasaulis ir technologijos reikalauja iš profesijos mokytojų vis daugiau ir vis įvairesnių gebėjimų bei įgūdžių. Reikia nuolat gilinti žinias, mokytis naujų dalykų, lavinti praktinius įgūdžius, semtis ir dalintis patirtimi su kolegomis Lietuvoje ir užsienyje. Projektų metu ypatingai skatinama mokytojų lyderystė. Pastebėta, kad dalyvavę stažuotėse darbuotojai skatina reikšmingus pokyčius, gerėja darbo kokybė, didėja motyvacija.

Spalio 14-15 dienomis automobilių mechaniko specialybės profesijos mokytojas, Darius Kišūnas vedė teorines ir praktines pamokas Daugpilio profesinėje mokykloje, pagal Erasmus+ projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606. Pagrindinės vedamos temos: variklio konstrukcija ir remontas, techniniai parametrai, gedimų priežastys, remonto technologijų parinkimas.

Dėstymo vizitai užsienio šalyje- didelis iššūkis kiekvienam mokytojui ir neįkainuojama patirtis.

Erasmus+ projektas „New Experience Changes Lives“

Geros mokyklos koncepcijoje (2015) sakoma, kad mokyklos bendruomenė – besimokanti organizacija. Remiamės šios koncepcijos bruožais: mokymasis su kitais ir iš kitų (bendruomenės mokymasis – dirbant su kolegomis, dalijantis patirtimi, atradimais ir sumanymais, stebint kolegų pamokas, drauge studijuojant įvairius šaltinius, mokantis iš mokinių); sutelktumas (mokytojų ir kito personalo telkimasis į pasidalijusias pareigomis, vienos kitoms padedančias ir bendrų profesinių tikslų siekiančias grupes); reflektyvumas (mokyklos bendruomenės diskusijos, veiklos apmąstymas, įsivertinimas); mokymosi ir asmeninio tobulėjimo skatinimas (personalo tobulinimosi paskatos); mokyklos atvirumas pasauliui (partnerystės, bendri projektai, bendradarbiavimas su užsienio partneriais). Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje įgyjama ne tik paklausi ir populiari specialybė, bet ir pagrindiniai gebėjimai, leidžiantys tapti visuomenės nariais, gebančiais sėkmingai planuoti asmeninį ir profesinį gyvenimą. Šiuolaikiška ir moderni Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla įgyvendindama Tarptautiškumo strategiją, plečia savo kaip priimančios organizacijos veiklas.

2021 m. rugsėjo 27-29 d. pagal Erasmus+ projekto „New Experience Changes Lives“, No. 2020-1-LV01-KA116-077195 veiklas du ekonomikos ir apskaitos mokytojai iš Daugpilio technikumo  kartu su profesijos mokytojais A.Mikulioniene, J.Šaučiūniene ir A.Kairiu vedė integruotas pamokas vienuoliktos, dvyliktos klasės ir apskaitos grupės mokiniams. Abi profesinės mokyklos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, jau eilę metų vykdo bendras veiklas, Rokiškio ir Daugpilio mokyklų mokytojai bendrauja, bendradarbiauja, vykdo bendrus projektus, dalinasi patirtimi. Pasiruošimas pamokoms prasidėjo gerokai anksčiau: buvo suderintos pamokų temos, planuojant ir sudarinėjant pamokų planus, ieškojome aktualios informacijos, formulavome kiekvienos pamokos tikslus ir uždavinius, derinome mokymo metodus, rengėme mokomąją medžiagą. Integruotų apskaitos pamokų metu buvo nagrinėjamos galiojančios mokesčių sistemos abiejose šalyse Lietuvoje ir Latvijoje, analizuojami skirtumai, lyginami konkrečių mokesčių tarifai, apmokestinamosios bazės ir pan. Integruotų pamokų metu apdailininkams (statybininkams) buvo pristatomos inovacijos, verslo kūrimo ir finansavimo galimybės, skirtumai, analizuojamos konkrečios situacijos, skaičiuojamas pelningumas  ir kiti ekonominiai rodikliai. Po pamokų vyko ilgi pokalbiai, refleksija, aptarimai ir apibendrinant sutarėme – organizuoti integruotas pamokas profesiniame mokyme būtina, o tinkamas pasirengimas joms reikalauja ypatingo profesijos mokytojų pasirengimo: keliant pamokos tikslus, derinant žinias, planuojant pamokos laiką, rengiant mokomąją medžiagą. Savo įgyta patirtimi pasidalinome su kolegomis.

Parengė : Asta Mikulionienė

„Profesijos link“

Nordplus jaunimo programos projektas „Profesijos link“

Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla dalyvauja Nordplus jaunimo programos projekte „Profesijos link“ Nr. NPJP-2021/10151. Projekte dalyvauja trijų Baltijos šalių profesinės mokyklos.  2021 m. rugsėjo 20–24 d. projektų vadovė Asta Mikulionienė lankėsi Rakvere profesinio mokymo centre Estijoje. Susitikimo metu buvo pristatytos visų trijų mokyklų profesinio ugdymo galimybės, mokyklose įgyvendinami projektai, aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės. Bendravome su Rakvere profesinės mokyklos mokytojais, lankydamiesi mokykloje ir mokinių bendrabutyje, turėjome galimybę matyti mokytojų ir mokinių kasdienybę. Vizito metu ypatingas dėmesys buvo skirtas praktinio mokymo darbo vietose niuansams, ypatumams, iššūkiams su kuriais susiduria kiekviena profesinė mokykla. Buvo aplankytos įmonės, kuriose Rakvere profesinės mokyklos mokiniai atlieka praktiką ar mokosi pameistrystės forma. Įmonių atstovai kalbėjo apie vykdomas veiklas, apie mokinių praktinio mokymosi galimybes, apie patirtį priimant užsienio šalių mokinius. Paskutinę vizito dieną buvo parengtas naujas Nordplus projektas, kurį įgyvendins trys profesinės mokyklos: Daugpilio technikumas, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla ir Rakverės profesinė mokykla.

  2022-2023 m.