ERASMUS+ KONFERENCIJA „IŠ PATIRTIES – Į VEIKLĄ, IŠ IDĖJOS – Į POKYTĮ“

Kasmetinė Erasmus+ konferencija tapo gražia tradicija – tai laikas sustoti, atsigręžti atgal, įsivertinti nuveiktus darbus, atrasti naujų idėjų, pažinti kitas kultūras, sutikti įkvepiančius žmones ir augti drauge. Šiandien dalijomės patirtimis ir pasiekimais su Rokiškio PMC bendruomene, socialiniais partneriais bei svečiais iš Biržų, Švenčionių ir Vilniaus profesinio mokymo įstaigų.

Erasmus+ projektai suteikia mums galimybes tobulėti, mokytis, stiprinti pasitikėjimą savimi bei pažinti pasaulį ne iš vadovėlio, o per tikras patirtis, tikrus žmones ir tikrus iššūkius.

Dėkojame Rokiškio r. savivaldybės J. Keliuočio bibliotekai, Biržų TVMC direktoriaus pavaduotojai ugdymui M. Bistrickienei, Rokiškio miesto VVG pirmininkei R. Spaičienei, Švenčionių PRC direktorei M. Gustienei-Vilniškei bei skyriaus vedėjai I. Dicevičienei ir socialinei pedagogei J. Macevičienei, Vilniaus PVPMC projektų vadovei J. Butrimaitei, MB „Lakštena“ vadovei D. Rušėnaitei,  Rokiškio r. savivaldybės administracijos projekto Socialinio verslumo ekosistemos tobulinimas Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje“ koordinatorei I. Žinkienei, T. Barausko seimo nario patarėjai A. Minkevičienei, už muzikinį sveikinimą –  E. Akatjevai, Rokiškio PMC bendruomenei už drabužių kolekciją, skanius sumuštinukus, renginio organizavimą, puošimą.

Erasmus+ konferenciją remia Europos sąjunga.

Siuvėjas – profesija, kurią su savimi ,,nešiosi‘‘ visą gyvenimą

 Siuvėjas – profesija, kurią su savimi ,,nešiosi‘‘ visą gyvenimą. Tai kūryba ir savirealizacija. Siuvimo žinių ir įgūdžių reikia kiekvienam.

Šiais mokslo metais Romuvos 9-okai, pasinaudoję galimybe mokytis pagal profesinio ugdymo programų modulius ir pasirinkę tekstilės modulį, mokėsi siuvimo paslapčių Rokiškio PMC.

Modulyje ,,Siuvinėjimas ir drabužių apdaila“ mokinės susikirpo, kūrė piešinį siuvinėjimo programoje, dekoravo siuvinius. Devintokės  PAČIOS pasisiuvo madingą bliuzoną bei pirkinių krepšį arba kosmetinę.

 PAVYKO. Merginos džiaugiasi savo kūriniais.

Ekspertai iš Daugpilio

Dvi dienas Daugpilio technologijų ir turizmo technikumo (Latvija) virėjų ir konditerių profesijų mokytojos Svetlana Beļakova ir Nonna Akopova lankėsi Rokiškio profesinio mokymo centre, kur vedė praktinius mokymus centro bendruomenei.

Ekspertės supažindino dalyvius su autentiška Latvijos virtuve, tradiciniais ir tvariais patiekalų gaminimo būdais, pasidalino receptais. Dalyviai turėjo galimybę ne tik išgirsti teorinius patarimus, bet ir išbandyti įgūdžius praktikoje.

Laisvalaikiu svečiai susipažino su Rokiškio krašto istorija, kultūra ir kulinariniu ir maisto paveldu.

Dėkojame mokytojams už bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi! 🇱🇻🤝🇱🇹

Veiklos įgyvendinamos pagal Erasmus+ projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-VET-000200759. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Mokinių patirtis Daugpilyje

Šiuo metu Daugpilio technologijų ir turizmo mokykloje praktiką atlieka keturios Rokiškio PMC siuvėjo specialybės mokinės. Merginos tobulina siuvimo įgūdžius, susipažįsta su Latvijos mokymo sistema, dirba su kitais mokiniais bei specialistais, gilindamos tiek profesines, tiek tarpkultūrines kompetencijas.

Veiklos įgyvendinamos pagal Erasmus+ mobilumo projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-VET-000200759. Projektą finansuoja ES.

Dėstymo vizitas Latvijoje

Rokiškio profesinio mokymo centro profesijos mokytojos Santa ir Jūratė  dalyvavo dėstymo vizite Daugpilio profesinėje mokykloje (Latvijoje) pagal Erasmus+ mobilumo projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-VET-000200759.

Mokytoja Santa, pristatė lietuviškos konditerijos tradicijas, dalinosi tvaraus maisto gaminimo principais.

Siuvimo mokytoja Jūratė pristatė siuvimo technologijas, antrinį audinių panaudojimą bei ekologiškų sprendimų taikymą.

Šis Erasmus+ vizitas – tai svarbi galimybė ne tik pasidalinti patirtimi su kolegomis iš užsienio, bet ir pritaikyti tvarumo, kūrybiškumo bei bendradarbiavimo principus profesiniame ugdyme. Toks bendradarbiavimas stiprina ryšius tarp kolegų ir atveria naujas galimybes.

Projektą finansuoja ES.

Atvirų durų dienos

Balandžio 10–11 d. Rokiškio profesiniame mokymo centre vyko Atvirų durų dienos, kurias aplankė apie 300 svečių. Dalyviai turėjo galimybę apsilankyti moderniose dirbtuvėse, išbandyti praktines užduotis, susipažinti su įvairiomis profesijomis.
Profesinis mokymas – tai ne tik žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kurie atveria duris į sėkmingą ateitį.

Kosmetiko specialybės mokinių ir mokytojų stažuotė Italijoje: patirtis, žinios ir įkvėpimas

Šiuo metu 5 Rokiškio PMC kosmetiko specialybės mokinės atlieka praktiką Pietų Italijoje, gilindamos žinias ir tobulindamos įgūdžius tarptautinėje aplinkoje. Merginos dirba grožio salonuose, kur turi galimybę susipažinti su Italijoje taikomomis kosmetikos tendencijomis, procedūrų metodais ir itališkais kosmetikos produktais.

2 kosmetikos ir grimo mokytojos Milda ir Dovilė, dalyvavo 4 dienų dėstymo vizite, vedė pamokas „Cesvim Academy Sas“ profesinėje mokykloje bei „Roberta Pompeo Permanent Make Up & piercing“ grožio salone. Mokytojos dalinosi savo patirtimi su Italijos kolegomis, diskutavo apie šiuolaikines mokymo metodikas, naujoves grožio paslaugų srityje ir geriausias praktikas. Dalyvavimas tokiuose stažuotėse skatina tobulėti ir siekti inovatyvių sprendimų. Įgytas žinias mokytojos sėkmingai taikys profesinėje veikloje.

Dėkojame tarpinei organizacijai „DUEI SRL“ Karinei ir Mindaugui už nuostabų priėmimą, bendradarbiavimą ir  kokybiškai organizuotas veiklas, kultūrinę programą, pažintį su nuostabia Italija.

Veiklos vykdomos pagal Erasmus+ projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-VET-000200759, kurį finansuoja Europos Sąjunga.

Rokiškio PMC mokytojų darbo stebėjimo vizitas Italijoje

Turėjome galimybę dalyvauti Erasmus+ programos darbo stebėjimo vizite ir  labai džiaugiamės šia patirtimi ir norėtumėm pasidalinti savo įspūdžiais.

Pirmiausia, Erasmus+ programa suteikė puikią galimybę susipažinti su Italijos socialinių paslaugų sistema ir metodais, taikomais dirbant su įvairių poreikių žmonėmis. Darbo stebėjimo vizitas vyko „Centro Diurno Uria“, Alzhaimeriu sergančių senelių dienos centre, Carpino miestelyje. Buvo ypač įdomi patirtis, leidusi matyti, kaip kita šalis organizuoja socialinę pagalbą bei edukacinius procesus, atsižvelgdama į asmenų individualius poreikius.                                                                   

Vizito metu turėjome galimybę stebėti, kaip personalas dirba su paslaugų gavėjais ir sužinoti apie naudojamas inovatyvias metodikas, kurios padeda gerinti paslaugų gavėjų gyvenimo kokybę. Ypač nustebino personalo atsidavimas, kantrybė ir profesionalumas. Jie sugebėjo užtikrinti saugią ir draugišką aplinką, kurioje žmonės su negalia gali tobulėti, mokytis ir dalyvauti įvairiose veiklose. Apsilankymas  šiame centre padėjo mums geriau suprasti, kokia svarbi yra personalo kvalifikacija ir tarpusavio bendravimas, kad būtų užtikrinta aukšta paslaugų kokybė. Taip pat susipažinome su jų darbo metodais ir organizaciniais procesais, kuriuos planuojame pritaikyti ir Rokiškio PMC.

Vizitas į Italiją buvo ne tik profesinis, bet ir kultūrinis atradimas. Carpino miestas ir jo apylinkės buvo nuostabi vieta, kuri suteikė galimybę pajusti Italijos kultūrą ir jos gyventojų svetingumą.

Ši patirtis buvo neįkainojama ir suteikė ne tik žinių, bet ir motyvacijos tobulėti profesinėje srityje. Erasmus+ programos dėka turėjome galimybę plėsti savo akiratį ir pritaikyti gautas žinias savo darbo praktikoje.

Projektą finansuoja ES. Tarpinė organizacija Italijoje „DUEI SRL“. Dėkojame Mindaugui ir Karinei už kokybiškai suorganizuotas veiklas ir Erasmus+ programai už šią unikalią galimybę. Rekomenduojame visiems mokytojams bei socialiniams darbuotojams pasinaudoti šia programa, kad praturtintų savo profesinę patirtį ir geriau suprastų įvairius socialinius kontekstus bei metodikas kitose šalyse.

Profesijos mokytojos Irma ir Vilma

VDU filosofijos profesorius Gintautas Mažeikis pristatė savo knygą „Lilimų knyga. Akmentakiai“

Rokiškio profesinio mokymo centre įvyko išskirtinis renginys – VDU filosofijos profesorius Gintautas Mažeikis pristatė savo pirmąją grožinę knygą „Lilimų knyga. Akmentakiai“. Profesorius Mažeikis yra vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas ir antropologas. Gintautas Mažeikis gimė 1964 m. sausio 14 d. Vorkutoje, Rusijoje. Jis baigė Leningrado valstybinį universitetą, kur įgijo filosofijos profesoriaus laipsnį. Vėliau dirbo Vilniaus universitete, Šiaulių universitete, o nuo 2008 m. – Vytauto Didžiojo universitete.

Profesorius G. Mažeikis yra žinomas dėl savo darbų šiuolaikinės socialinės ir politinės filosofijos, postmodernios politinės antropologijos ir simbolinio mąstymo tyrimų srityse. Jis yra paskelbęs daugiau nei 60 mokslo straipsnių Lietuvos ir užsienio leidiniuose.

„Lilimų knyga. Akmentakiai“ yra filosofinis psichedelinis ( ir čia ne gramatinė klaida 😊 ) romanas, pilnas gaivalingos įvairių kultūrų mitologijos ir viduramžių alchemijos – nuo Afrikos tautų tikėjimų, Vedų filosofijos ir lietuvių mitinių būtybių iki Paracelso idėjų. Knyga kviečia skaitytoją pasinerti į paslaptingą paralelinę erdvę, kurioje galima atrasti dvasines būsenas ir keisčiausias būtybes. Į mus panašiausi veikėjai – XX a. viduryje JAV gyvenantis lietuvis Matas, dailininkas ir anarchistas, ir jo mylimoji – vudu kultus praktikuojanti mamba Folu. Veiksmas vyksta ne tik Žemėje, bet ir psichinėje Evestroje, gaivališkajame Vajuje, ribinėje Žiojėje.

Profesorius Mažeikis pasidalino įžvalgomis apie knygos kūrimą, pasakojo apie įkvėpimo šaltinius ir kūrybinį procesą, skaitė knygos ištrauką apie žemius.

Renginio atmosfera buvo ypatinga – susirinko rokiškėnai, vertinantys profesoriaus įžvalgas, pasisakymus ir kūrybą. Vyravo šilta ir įtraukianti atmosfera, o charizmatiškojo profesoriaus pasakojimas žadino smalsumą.

Planuojamos ES investicijos į Rokiškio profesinio mokymo centro infrastruktūrą: Panevėžyje aptartos modernizavimo kryptys

Lietuvos profesinio mokymo sistema sparčiai žengia inovacijų ir technologinės pažangos keliu. Modernizacijos procese ypatingas dėmesys skiriamas praktiniam mokymui, skaitmenizacijai ir žaliajai transformacijai. Kovo 20 d. Panevėžyje vykusioje regioninėje diskusijoje buvo aptartos investicijų kryptys, siekiant užtikrinti, kad profesinio mokymo infrastruktūra atitiktų darbo rinkos poreikius.

Diskusijoje dalyvavo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, AB „Rokiškio sūris“ logistikos skyriaus viršininkas Alvydas Mekšėnas, UAB „Pandmeta“ direktorius Aurelijus Ragauskas, UAB „Lašų duona“ administratorius Haroldas Saniukas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Panevėžio regiono profesinių mokyklų, verslo organizacijų, Užimtumo tarnybos ir savivaldos atstovai, Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė, pavaduotoja ugdymui Aida Stainienė, projektų vadovė Asta Mikulionienė.

Rokiškio profesinio mokymo centras dalyvauja projekte „Investicijos į profesinio mokymo infrastruktūrą Vidurio ir vakarų Lietuvoje“. Didžiausias dėmesys skiriamas pramonės revoliucijos „Pramonė 4.0“ technologijoms. Planuojama įsigyti modernią įrangą, apimančią: daiktų internetą, dirbtinį intelektą, virtualią realybę, robotiką ir programinę įrangą.

Panevėžio regiono diskusijoje buvo aptarta, kokios specialybės ir įgūdžiai bus paklausiausi ateityje.  Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas pabrėžė, kad investicijos turi būti nukreiptos į tas sritis, kurias labiausiai skatina vietos verslas ir pramonė. „Svarbu, kad profesinis mokymas neatsiliktų nuo darbo rinkos poreikių. Modernios technologijos ir skaitmeniniai įgūdžiai tampa ne prabanga, o būtinybe, todėl investicijos į jų diegimą yra strateginis prioritetas“, – teigė meras.

Diskusijos metu Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė pristatė praktinio mokymo įrangos atnaujinimo kryptis: suvirintojų, transporto priemonių remontininko ir virėjų/konditerių.

Rokiškio verslo atstovai taip pat dalinosi įžvalgomis apie specialistų poreikį ir jų įdarbinimo galimybes. AB „Rokiškio sūris“ atstovas Alvydas Mekšėnas akcentavo, kad AB „Rokiškio sūris” plečiasi, statomas naujas cechas, vis daugiau procesų yra automatizuojami, todėl darbuotojai privalo turėti techninių žinių ir gebėti dirbti su išmaniosiomis sistemomis.

Renginio pabaigoje pasiektas bendras susitarimas dėl investicijų prioritetų. Rokiškio profesinio mokymo centre bus modernizuota suvirintojų, transporto priemonių remontininko ir virėjų/konditerių profesinio mokymo bazių įranga.