Viešnagė Lenkijoje

Sėkmingai įgyvendintas dar vienas Erasmus+ projekto Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000052150 mobilumas.
Trys profesijos mokytojos dvi dienas vedė pamokas Lenkijos Lovičių miesto II-oje profesinėje mokykloje.
Mokytoja Žydra praktinių pamokų metu mokė lenkų moksleivius tradicinės lietuvių virtuvės gudrybių.
Pagamintus patiekalus degustavo ne tik mokiniai bet ir mokyklos administracijos atstovai. Mokytojos Asta ir
Jūratė ekonomikos ir apskaitos pamokas vedė būsimų logistų grupėje. Po pamokų – pažintis su priimančios
mokyklos mokytojais, Lovičių miesto istorija ir įžymybėmis.

Mano patirtis Austrijoje

Esu Sandra, Rokiškio PMC II –ojo kurso socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokinė. Pamačius informaciją apie galimybę dalyvauti Erasmus+ projekte, ilgai nesvarsčius, priėmiau sprendimą vykti į Austriją ir ten atlikti ilgalaikę 3mėn. praktiką.

Aš patekau į labai geros, mandagios, švelnios močiutės austrės namus. Ji vardu Kristina. Jai 73metai, našlė. Močiutė turi sūnų, kuris stengiasi rūpintis savo mama, tačiau dėl ilgų darbo valandų neturi galimybės patenkinti mamos poreikių. O poreikiai nemaži, klientė patyrusi keletą insultų, sveikata silpna. Pirmas mūsų susitikimas buvo labai šiltas ir draugiškas, apsikabinome abi tarsi anūkė su močiute. Ji labai apsidžiaugė kad jos namuose bus žmogus ir ji nesijaus vieniša.

Kad reiks bendrauti užsienio kalba, aš nelabai jaudinausi, juk gyvename technologijų pasaulyje J Močiutė truputį suprato angliškai, tik ji nekalbėjo daug metų su niekuo, tad užsimiršo, o aš juokavau močiutei, kad padėsiu prisiminti. Per tą laiką ir aš truputį išmokau vokiškai, mano mokytoja buvo močiutė.

Mano praktika ir laikas praleistas su kliente yra puikus. Kiekvieną dieną sugalvoju kaip įdomiai ir turiningai praleisti laiką. Daug juokaujame, džiaugiuosi, kad mano klientė pilna gerų emocijų. Juk senam žmogui juokas yra gerai, jis jaučiasi laimingas. Mano būvimas Kristinos namuose, jei labai daug reiškia. Klientė nelaukia tos dienos, kada aš važiuosiu namo, norėtų, kad pasilikčiau. Paaiškinau, kad turiu pabaigti mokslus, turiu šeimą ir jos labai pasiilgau.

Kokios buvo mūsų dienos? Linksmos, pilnos gerų emocijų ir veiklos. Su močiute kepame pyragus (pasirodo ji smaližė) ir obuolienes žiemai ruošiam. Ir po miškus vaikštome, grybaujame, pasirodo močiutė užkietėjus grybautoja. Vaikščiojimas mums, kaip meditacija, kalnų oras net kvapą užgniaužia. Klientė gyvena tarp kalnų netoli miestelio, šalia namų teka upė. Rami jauki aplinka.

Čia net ir gyvūnų draugija džiaugėmės.

Kai aš valau dulkes nuo paveikslų, knygų, senų antikvarinių baldų, močiutė pasakoja kiekvieno iš jų istorijas. Ji ir spintas parodė su savo laikų madingomis suknelėmis, paltais, skrybėlėmis. Kaip ji mėgsta sakyti „Is too mach“ ( per daug).

Per tą laiką kol buvau su savo kliente labai prie jos prisirišau, negali būti abejingas geram šiltam žmogui kuriam reikia labai daug bendravimo. Bendravimas senam žmogui yra viskas. Jau einant mano praktikai į pabaigą žinome, kad kai važiuosiu namo verksime abi ir bus sunku atsisveikinti. Toks yra gražus mano laikas su močiute. Kasdienybė su daug bendravimo vaikščiojimo, ėjimo apsipirkinėti.

Kitiems mokiniams patarčiau, kad nereikia bijoti ir manyti kad dėl kalbos barjero neverta važiuoti atlikti praktikos į kitą šalį. Kai nori bendrauti atrandi įvairius bendravimo ir komunikavimo su žmogumi būdus. Užsienio kalba geriausiai yra išmokstama kai ja yra kalbama. Verta atvažiuoti, pamatyti ir patirti kažką naujo. Juk su įvairiomis praktikomis ir žiniomis mes tobulėjame savo profesijoje. Šie 3 mėnesiai man kaip būsimai specialistei buvo labai naudingi. Tikiu kad mano močiutė Kristina buvo laiminga turėdama tokią praktikantę. Džiaugiuosi, kad galėjau padėti už save silpnesniam ir savimi nebegalinčiam pasirūpinti žmogui. Labai noriu padėkoti Rokiškio PMC už galimybę dalyvauti Erasmus+ projekte ir priimančios organizacijos vadovei, Aldonai už praktikos vietos suradimą pas tikrai gerus ir šiltus austrus.

Mano praktika vyko, pagal Erasmus + projektą Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000052150. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Easmus+ mobilumo projektas Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000052150

Startuoja Easmus+ mobilumo projektas Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000052150. Per vasaros atostogas 8 Rokiškio PMC mokiniai ir absolventai: Sandra, Anžela, Violeta, Inga, Modestas, Tomas, Vitalijus, Artūras atlieka ilgalaikę (3 mėn.) ErasmusPro ir trumpalaikę (2 mėn.) praktiką Austrijos įmonėse. Mokiniai stažuotės metu gerina profesinius įgūdžius, keliauja po šalį, susipažįsta su Austrijos kultūra ir tradicijomis, tobulina vokiečių ir anglų kalbos kompetencijas.

Ačiū priimančiai organizacijai „BVÖ Bildungsberatung& Vermittlungsagentur GmbH. už kokybiškai suorganizuotas veiklas.

Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė

Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė yra trijų partnerių – Rokiškio verslo klubo, Rokiškio profesinio mokymo centro ir VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto ilgalaikis socialinis projektas. Gegužės 20 d. į Rokiškio profesinio mokymo centrą atvyko gausus būrys moksleivių iš Rokiškio ir Anykščių r.  mokyklų.  Moksleiviai išklausė teorines paskaitas, kurias pravedė VDU dėstytojai: doc. K.Venslauskas, doc. A.Žunda ir doc. J.Valčiukienė. Inžinerijos eksperimentinės klasės moksleiviai dalyvavo nuotaikingose edukacijose „Saldžios vilionės“, Spalvingos svajos“ ir Super duper mozaika“.  Į praktines veiklas moksleivius pakvietė RPMC profesijos mokytojai  A.Adomonis, A.Kairys, D.Galinienė ir mokytoja metodininkė Ž.Lomako.  

ATVIRŲ DURŲ DIENOS ROKIŠKIO PMC

Po dvejų metų pertraukos Rokiškio profesinio mokymo centras pakvietė „gyvai“ Rokiškio rajono ir aplinkinių rajonų mokinius ir gyventojus į „Atvirų durų dienas“.

Per šią savaitę apsilankė daugiau kaip 300 mokinių iš Rokiškio r. Juodupės, Pandėlio, Obelių, Kamajų A. Strazdo ir Kamajų A. Strazdo (Jūžintų skyriaus), J.T. Vaižganto (Senųjų rūmų ir Romuvos) gimnazijų, Rokiškio pagrindinės mokyklos, Senamiesčio progimnazijos, Rokiškio jaunimo centro, Zarasų r. Antazavės J. Gruodžio ir Dusetų K. Būgos gimnazijų, Užimtumo tarnybos prie LR SADM Rokiškio skyriaus atstovai, Skemų socialinės globos namų gyventojai ir Obelių seniūnijos gyventojai ir pavieniai lankytojai.

Atvirų durų dienų metu svečiai supažindinti su Centro veikla, mokymosi programomis, galimybe mokytis pameistrystės forma, Erasmus+ stažuotėmis. Lankytojai sužinojo, kaip teisingai pasirinkti būsimą profesiją ir kokios profesijos yra perspektyviausios. Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti centre įrengtas praktinio mokymo bazes ir išbandyti įvairias profesijas: suvirintojo, apdailininko, virėjo, transporto priemonių remontininko, šaltkalvio, vizažisto, siuvėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, apskaitininko ir slaugytojo padėjėjo.

Profesinis mokymas suteikia galimybę mokytis ir tobulėti kiekvienam. Centre mokiniai mokosi su naujausia įranga ir turi galimybę įgyti verslumo gebėjimų. Centro klasės ir erdvės nuolat atnaujinamos, kuriamas šiltas mikroklimatas, dirba geranoriškas ir draugiškas kolektyvas.

Pabaigus Rokiškio PMC puikios galimybės įsidarbinti, kurti savo verslą.

Kas nespėjote apsilankyti, kviečiame susisiekti ir apsilankyti Jums tinkamu metu. Centre konsultuojame, patariame, atsakome į Jūsų klausimus.

Priėmimas į Rokiškio PMC prasidės nuo birželio 1 d. Registracija per https://profesinis.lamabpo.lt/ . Centre konsultuosime, padėsime užpildyti prašymus.

                      Žmogus vidutiniškai dirba per savo gyvenimą apie 40 metų. Linkime teisingai pasirinkti. Gera profesija – puikus gyvenimas!

                      Neformaliojo švietimo organizatorė  Silva Piestinienė

Respublikinis apskaitininko profesinio meistriškumo konkursas “Link balanso”

Balandžio 27 d. Rokiškio profesinio mokymo centre vyko respublikinis apskaitininko profesinio meistriškumo konkursas “Link balanso”. Konkurse dalyvavo 20 mokinių iš vienuolikos profesinių mokyklų. Mokinės turėjo atsakyti į teorinio testo klausimus ir išspręsti praktinį uždavinį. Užduotys buvo sudėtingos, bet parengtos pagal apskaitininko profesinio mokymo programą. Mokinių darbą vertino komisija, sudaryta iš socialinių partnerių įmonių buhalterių. Kol vyko darbų vertinimas, konkurso dalyviams buvo pasiūlyta dalyvauti Blitz turnyre. Kahoot programėlėje visus klausimus geriausiai ir greičiausiai atliko  Aukštaitijos profesinio rengimo centro mokinė Edita Skardinskienė.  Visos mokinės pademonstravo tikrai aukštą profesinį meistriškumą ir visos dalyvės yra geriausios iš geriausiųjų. Sveikiname konkurso III vietos laimėtojas Jurgitą Mižutavičiūtę (Kėdainių profesinio rengimo centras) ir Aliną Lipinskienę ( VšĮ PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyrius), II vietos laimėtoją Deimantę Čepę ( Utenos regioninis profesinio mokymo centras) ir I vietos laimėtoją Jolantą Čeikauskienę (Rokiškio profesinio mokymo centras).

Konkursą organizavo profesijos mokytojos Asta Mikulionienė ir Jūratė Šaučiūnienė.

Respublikinis grožio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „FOTO POP ART – 2022“.

Nuo 2022 m. balandžio 4 d. iki 2022 m. balandžio 18 d. Rokiškio profesinio mokymo centre vyko Respublikinis grožio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „FOTO POP ART  – 2022“.

Konkurse dalyvavo Lietuvos  profesinio mokymo įstaigų grožio srities profesinių mokyklų, vykdančių profesinį mokymą pagal vizažisto, grimuotojo modulines profesinio mokymo programas, komandos. Konkurso tikslas  – lavinti mokinių kūrybiškumą, skatinti dalijimąsi gerąja patirtimi. Konkurso uždaviniai:  ugdyti mokinių motyvaciją profesijai, tobulinti bendrąsias ir profesines kompetencijas, skatinti mokinių sumanumą, formuoti praktinius įgūdžius, stiprinti mokinių ir mokytojų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, atskleisti profesijos savitumą, skatinti profesinę meistrystę.

Respublikinio grožio specialistų profesinio meistriškumo konkurso „FOTO POP ART  – 2022“, vykusio nuotoliniu būdu, laimėtojai:

I vieta –  Diana Miliauskienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras;

II vieta – Laura Kiudytė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras;

III vieta – Renata Pigagaitė, Rokiškio profesinio mokymo centras.

            Sveikiname laimėtojus !

Rokiškio PMC mokinių praktika Italijoje

Virėjo specialybės mokiniai: Gražina, Kristina, Svetlana ir apdailininko: Marius ir Šarūnas atlieka 4 sav. praktiką Italijos įmonėse, pagal Erasmus+ projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Būsimos virėjos savo praktinius įgūdžius tobulina Italijos restoranuose. Mokinės turi galimybę susipažinti su visame pasaulyje garsia italų virtuve, maisto gaminimo tradicijomis, itališkų patiekalų įvairove, gaminimo būdais.

Apdailininkai atlieka įvairius apdailos darbus, įrenginėja ir atnaujina poilsiautojams skirtus apartamentus, susipažįsta su šiam kraštui naudojamomis statybų ir apdailos technologijomis.

Džiugu ir įdomu, jog mokinė Gražina atlieka praktiką restorane, kurį prieš 2 metus statė ir apdailą atliko mūsų mokyklos apdailininko specialybės mokiniai, Erasmus+ stažuotės metu.

„Grožio festivalis“

Tęsiame eTwinning projekto „Grožio festivalis“ veiklas. Paskutinę saulėtą kovo mėnesio dieną Rokiškio profesinio mokymo centre lankėsi grupė būsimų kirpėjų iš Daugpilio technikumo ir lydinčios mokytojos Galina Minčenko ir Olga Gaujeniete. Keturios vizažo mokinės tapo modeliais, kurioms makiažą atliko mūsų mokymo centro mokinės, o išskirtines šukuosenas sukūrė būsimos kirpėjos iš Latvijos. Gardžiausiais lietuviškais pietumis dalyvius vaišino virėjų specialybės mokinės. Nuostabius merginų įvaizdžius įamžino fotografas Andrius Stanys  „Dvyliktas photography“. Už ekstravagantišką automobilį fotosesijai dėkojame Jolantai Uselienei.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo: mokiniai ir profesijos mokytojai: Justina Vingrienė, Žydra Lomako, Jūratė Rakauskaitė, Danutė Stočkuvienė, Arūnas Kairys, Darius Kišūnas, Skirmantas Kisielius, Eglė Pranckūnienė, Dovilė Galinienė, Asta Mikulionienė.