TARPTAUTINIO MOBILUMO PROJEKTAS „KARJEROS ABC SU ERASMUS+ 2015“

Balandžio 10-17 dienomis Rokiškio TVŽŪM mokytojos Danutė Stočkuvienė, Evelina Siniauskienė ir Silva Piestinienė pagal Erasmus + mobilumo projektą „Karjeros ABC su Erasmus+. 2015“ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013280, stažavosi Barselonoje. Projektas vykdomas gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Priimančios organizacijos College Temis Europe koordinatoriai Jose ir Carlo supažindino su stažuotės darbotvarke, kurioje buvo numatyti 4  vizitai į  L’INS Mare de Déu de la Merce mokyklą ir kultūrinė socialinė programa. Mokykla, kurioje lankėmės – viena didžiausių profesinio rengimo institucijų Ispanijoje. Joje darbas vyksta pagal ISO standartus. Mokykla saugoma ginkluoto apsaugininko ir pašaliniams vaikščioti mokyklos teritorijoje nevalia.

Mokykloje kasmet suformuojama daugiau negu 200 mokinių grupių. Yra daug mokymo programų. Mes stebėjome kompiuterių specialistų, elektros įrangos montavimo, kino pramonės šakos įvairių specialybių – visažistų, garso ir apšvietimo operatorių, kino operatorių, kino montažo specialistų ir kt.  mokymosi aplinkas. Didelį susidomėjimą kėlė laikrodininkų specialybės klasės. Čia sukauptos ir istorinės vertybės, ir šiuolaikiškos technologijos. Tai vienintelė mokykla, ruošianti laikrodininkus Ispanijoje. Čia paruošti specialistai praktikas atlieka ir įsidarbina garsiose laikrodžius gaminančiose, net ir Šveicarijos, įmonėse. Mums pažįstamos mokymosi erdvės buvo automobilių remonto, suvirinimo, šaltkalvystės dirbtuvės. Tačiau stebino patalpų dydžiai, įrangos ir medžiagų gausa. Stendų ir puošybos elementų mokykloje beveik nėra. Mokyklos koridorius puošia plakatai su mokinių darbų vaizdais ir labai paprasti informaciniai stendai. Mokytojai ir mokiniai mielai ir su užsidegimu pristatinėjo savo darbus bei pasakojo apie mokymo procesus, edukacines erdves. Tiesa, jau pirmą vizito dieną paprašė nefotografuoti mokinių, o jeigu pakliūtų į kadrą, uždengti veidą. Įdomu buvo ir tai, kad labai skirtingas mokinių amžius grupėse –  16 metų ir du tris kartus vyresni mokiniai.

Apvaliojo stalo diskusijoje aiškinomės mokyklų darbo skirtumus ir panašumus. Pagrindinis skirtumas – mokyklos dydis ir aprūpinimas. Skirtingai negu pas mus mokoma vien tik specialybės dalykų. Šioje mokykloje mokomasi dviem pamainomis – rytine ir popietine. Mums teko matyti mokymo procesą penktadienio vakare. Mokinių klasės buvo pilnos.

Projekto pabaigoje gavome Europass pažymėjimus.

Stažuotės metu įgyta patirtis bus pritaikyta edukacinių aplinkų kūrimui ir naudojimui mokykloje. Tai  didins mokyklos prestižą, gerins veiklos kokybę.

Dėkojame kolegei, projektų vadovei Dianai Šutienei, už sėkmingą projekto organizavimą ir projekto įgyvendinimo partneriams Jose ir Carlui už nepamirštamus įspūdžius Barselonoje.

Danutė, Evelina ir Silva

Stažuotė Tenerifėje

2015 m. spalio 19-22 d. Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ir ūkio mokyklos mokytojai Diana Giedrikienė, Diana Šutienė ir Jolanta Repšienė vyko stebėti E.l.C El Medano mokyklos, esančios Ispanijos saloje Tenerifėje, veiklos.
Priimančios organizacijos IEC Temis darbuotojų gerai organizuotas vizitas sudarė puikias sąlygas susipažinti su mokyklos edukacinėmis aplinkomis, stebėti šios mokyklos mokytojų darbą bei aplankyti dideles edukacines erdves, kurios skirtos pažinti šalies istoriją, geografiją, papročius. Stažuotės metu dalyviai pagerino anglų kalbos žinias, susipažino su šalies kultūra, o projektų vadovė D. Šutienė aptarė kitų metų bendradarbiavimo galimybes.

Stažuotė vyko įgyvendinant Erasmus+ mobilumo projektą „Karjeros ABC su Erasmus+.2015“, Nr. 2015-1-LT01-KA102-013280.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

STATYBININKŲ STAŽUOTĖ PORTUGALIJOJE

Rokiškio TVŽŪM mokiniai: Renata Virketienė, Česlovas Statulevičius, broliai dvyniai Martynas ir Laurynas Statulevičiai (statybos verslo paslaugų teikėjai) bei apdailininkai (statybininkai) Erlandas Žuklys ir Deividas Bernotas, nuo vasario 29 d. atlieka praktiką  Portugalijos įmonėse. Mokinių stažuotę Portugalijoje koordinuoja  EPD– European Projects Development Unip  organizacija, esanti  Montijo mieste.

Mokiniai 3 savaičių stažuotės metu ne tik įgis praktinių įgūdžių, bet ir aplankys vietos įžymybes, pagerins anglų kalbos žinias. Mokinius į stažuotę išlydėjo projektų vadovė Diana Šutienė, kuri su jais buvo 1 savaitę, kitas 2 savaites mokiniai savarankiškai spręs buities klausimus, o juos prižiūrės priimančiosios organizacijos darbuotojai.

Stažuotė bus įskaityta kaip praktikos dalis, o stažuotes patvirtins Europass mobilumo dokumentai.

Stažuotės vykdomos įgyvendinant Erasmus+ programos mobilumo projektą  „Karjeros ABC su Erasmus+. 2015“, Nr. 2015-1-LT01-KA102-013280.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektas „Karjeros ABC su Erasmus+2015”: mokinių praktika ir patirtis Barselonoje

Spalio 18 d. mūsų mokyklos mokiniai Rytis, Marius, Matas, Deividas ir juos lydinti projektų vadovė Silva išvyko į trijų savaičių praktinę stažuotę Barselonoje.

Tik atvykus priimančios organizacijos „IEC Temis“ vadovas suorganizavo pažintinę ekskursiją po įspūdingą Barselonos miestą. Aplankėme Barselonetos paplūdimius, Katalonijos aikštę, pasivaikščiojome po visą parą šurmuliuojančią La Rambla gatvę.

Kitą vizito dieną mokiniai buvo supažindinti su darbo vietomis. Mokinių praktika prasidėjo dviejuose automobilių servisuose. Čia jie atliko visus su automobilių remontu susijusius darbus. Vaikinai džiaugėsi, kad naujas kolektyvas draugiškas ir geranoriškas.

Džiaugėmės, kad turėjome ne tik galimybę įgyti praktinių įgūdžių, pramokti ispanų kalbos, bet ir susipažinti su šios šalies kultūra, tradicijomis, aplankyti įžymiausias miesto vietas: Tibidabo kalnus, Sagrada familia bažnyčią, Guelio parką, Gotikos kvartalą, stebėti Magiškų fontanų šou, pakilti į kilometro aukščio Montserato kalnus, pasivaikščioti debesyse, pabuvoti švenčiausioje Ispanijos vietoje-vienuolyne ir paliesti Juodosios Madonos statulėlę, kuri, pasak plūstančių piligrimų, gydo ligas, pildo norus.

Dėkojame projekto koordinatorei Dianai Šutienei už galimybę dalyvauti projekto įgyvendinime ir grupių auklėtojams, kurie į vizitą išlydėjo motyvuotus ir gerus mokinius.

Vizitą finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas (projekto Nr. 2015-1-LT01-KA102-013280).  Projekto dalyvių stažuotę užsienio šalyje įrodo išduoti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai. Atlikta praktika įskaityta kaip dalis baigiamosios praktikos, kurią mokiniai atliks paskutiniais mokymosi metais.

Tikimės, kad šis mobilumo projektas pagerins mokinių integraciją į darbo rinką, didins profesinio mokymo patrauklumą, pagerins profesines kompetencijas.

MOKINIŲ PROFESINĖ PATIRTIS ES

Smagu, kad mokinių stažuočių pristatymas kiekvieną pavasarį tampa tradiciniu renginiu. Š. m. balandžio 28 d. projekto dalyvius, mokyklos bendruomenę, svečius iš kitų profesinio mokymo įstaigų, darbdavių atstovus sukvietėme į mokinių vizitų ES šalyse pristatymą ir aptarimą. Visi projekto dalyviai neabejoja, kad šios Erasmus+ programos jiems buvo labai naudingos, todėl skatino kitus mokinius dalyvauti projektinėse atrankose.
Pagal projektą „Karjeros ABC su Erasmus+. 2015“ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013280 2015-2016 m.m. į stažuotes vyko 14 mokyklos mokinių. Jų stažuotes patvirtina Europass mobilumo dokumentai.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus