2012 m. gruodžio mėn. baigėsi projektas „Renkuosi sveiką gyvenseną“, kuriam iš  Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirta 1500 Lt.

Projekto tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, formuoti pozityvias nuostatas ir gyvenimo įgūdžius, padedančius ugdyti gebėjimą pasirinkti sveikatai palankų sprendimą.

Projekto uždaviniai:

Suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių apie sveiką gyvenseną, asmens higieną, traumų ir ligų profilaktiką.
Pateikti informacijos, žinių apie sveikatą, rūkymo ir kt. žalingų įpročių formavimąsi, jų keliamus pavojus ir priklausomybes, diskutuoti apie aktualias jauno žmogaus problemas.
Formuoti, bandyti pakeisti moksleivių nuostatas, vertybes, ugdyti fizinius, psichinius, socialinius moksleivių gebėjimus.
Didinti jaunimo užimtumą, bendruomeniškumą ir skatinti suinteresuotumą gyventi be žalingų įpročių.

Mokykla tęsia tradicijas organizuodama sveikatingumo renginius: surengta akcija ,,Savaitė be patyčių”, Tolerancijos diena, Advento popietė, sportinės varžybos, ekskursija į Vilnių. Skatinamas pozityvus mokinių mąstymas, ugdomas bedruomeniškumas, tolerantiškumas.

Patyčios tiek tarp vaikų, tiek tarp paauglių yra gana dažnai sutinkamas reiškinys, kuris ne vienam atneša ilgalaikes ir skaudžias pasekmes. Patyčių prevencijai buvo skirta visa savaitė – parodytas dokumentinis filmas apie patyčias, parengti informaciniai stendai, mokiniai kūrė ,,Tolerancijos knygą”, kurią įteikė Rokiškio r. Kavoliškio darželio – mokyklos mokiniams.

Tolerancijos ugdymas svarbus ir reikalingas tam, kad lavintų jaunų žmonių gebėjimą savarankiškai vertinti, kritiškai mąstyti ir etiškai samprotauti. Tolerancijos dieną mokykla prisijungė prie respublikinės akcijos ir kiekviena grupė sukūrė simbolinį tolerancijos skėtį, žiūrėjo dokumentinį filmą apie toleranciją, dalyvavo tolerancijos šokio dienoje.

Paminėta pasaulinė kovos su AIDS diena – vyko mokinių piešinių konkursas, skaityta paskaita apie AIDS.

Kaip ir kiekvienais metais, buvo surengta Advento popietė, kurios metu mokyklos bendruomenė prisiminė adventinius papročius, dainavo adventines dainas, žaidė žaidimus, burtais bandė nuspėti ateitį. Popietės metu grupės buvo pasiruošusios po advento patiekalą, burtą.

Už projektines lėšas įsigytas naujas stalo teniso stalas, kuris labai reikalingas pamėgtos mokinių sporto šakos, stalo teniso, varžyboms ir treniruotėms rengti.

Surengti mokinių susitikimai su sveikatos priežiūros specialiste. Su Rokiškio rajono viešosios policijos pareigūnais kalbėta apie toleranciją kelių eismo dalyviams, primintos kelių eismo ir elgesio viešoje vietoje taisyklės, sankcijos už jų pažeidimus.

Projekto įgyvendinimo metu buvo atliekamos mokinių apklausos, kurių tikslas nustatyti, su kokiomis socialinėmis ir sveikatos problemomis susiduria mokiniai. Į apklausų rezultatus atsižvelgta organizuojant renginius.

Suorganizuota planuota ekskursija į Vilnių, kurios metu aplankytas Seimas, Valdovų rūmai, Taikomosios dailės muziejus, Vilniaus senamiestis. Ekskursijos metu mokiniai ne tik gerai praleido laiką, bet ir ugdė bendravimo, bendradarbiavimo ir gyvenimo įgūdžius.

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus