Dėstymo vizitas Lenkijos Tadeusz Kościuszko vardo profesinėje mokykloje ZSP nr.2 CKZ

Erasmus+ projektai suteikia puikias galimybes: tobulėti, pažinti, keliauti, pasidalinti patirti, susipažinti su naujais žmonėmis, pažinti naują kultūrą.

 Rokiškio PMC mokytojai Aldevinas ir Arūnas šią savaitę patirtimi ir darbo metodais dalinosi su Lenkijos ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu profesinės mokyklos mokiniais bei mokytojais. Arūnas vedė verslumo mokymus „Nuo verslo idėjos iki įgyvendinimo“, o Aldevinas skaitė paskaitas „Lengvųjų automobilių remontas, dažniausi gedimai“.

 Mokytojai su kolegomis iš Lenkijos diskutavo aktualiomis temomis, kaip pagerinti mokinių įsidarbinimo galimybes, skatinti mokinių socialinį integralumą, suteikti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui, kurti palankų mikroklimatą, ugdyti mokinių profesinius įgūdžius, kaip įtraukti mokinius turinčius mažiau galimybių, bei darbo veikloje taikyti inovatyvius darbo metodus.

 Dėstymo vizitas vyko pagal Erasmus+ mobilumo projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Rokiškio PMC mokinių praktika Italijoje

Virėjo specialybės mokiniai: Gražina, Kristina, Svetlana ir apdailininko: Marius ir Šarūnas sėkmingai atliko 4 sav. praktiką Italijos įmonėse, pagal Erasmus+ projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“

Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Būsimos virėjos savo praktinius įgūdžius tobulino Italijos restoranuose. Mokinės turėjo galimybę susipažinti su visame pasaulyje garsia italų virtuve, maisto gaminimo tradicijomis, itališkų patiekalų įvairove, gaminimo būdais.

Apdailininkai atlieko įvairius apdailos darbus, įrenginėjo ir atnaujino poilsiautojams skirtus apartamentus, susipažįno su šiame krašte naudojamomis statybų ir apdailos technologijomis.

Džiugu ir įdomu, jog mokinė Gražina atlieko praktiką restorane, kurį prieš 2 metus statė ir apdailą atliko mūsų mokyklos apdailininko specialybės mokiniai, Erasmus+ stažuotės metu.

Stažuotė Aizkrauklės profesinėje mokykloje

4 automobilių mechaniko specialybės mokiniai: Vitalijus, Valentinas, Orestas, Danielius atliko Erasmus+ mobilumo projekto „PATIRTIS IR ĮTRAUKTIS PER ERASMUS+ PRAKTIKĄ“  NR. 2020-1-LT01-KA116-077606 stažuotę Latvijoje. Mokiniai 4 sav. stažavosi Aizkrauklės profesinėje mokykloje ir automobilių servise.

 Mokiniai atlikdami praktiką užsienyje įgyja naujų praktinių įgūdžių, skatinamas jų socialinis integralumas, savirealizacija, pasitikėjimas savo jėgomis.

Profesinės patirtys Europoje

Kiekvienais metais Erasmus+ projektai plečiasi apimtimi ir veiklomis. Mokyklos bendruomenei sudaromos puikios sąlygos tobulėti, susipažinti, pakeliauti, patirti. Erasmus+ projektų dėka – skatinamos  mokinių ir mokytojų profesinės veiklos iniciatyvos, sietinos su  verslumu, kūrybiškumu, pilietiškumu, socialine atsakomybe, tvarumu, įtraukimu.

Netradicinė diena „Grill banko“   virtuvėje. Rokiškio PMC virėjo specialybės mokiniai, kartu su virėjų profesijos mokytoja Žydra Lomako tobulino maisto gamybos technologijas bei itališkų patiekalų gaminimo įgūdžius kartu su virtuvės šefais iš Italijos: Nicola Fiscarelli ir Mindaugu Lučka ir  surengė itališkos virtuvės patiekalų prezentaciją mokyklos socialiniams partneriams.

Šventiniams pietums paruošė penkis patiekalus: Avinžirnių kremą su krevetėmis; Risotto su jūros gėrybėmis ir smidrais; Pastą su krevetėmis ir pistacijų pesto; Užkeptą doradą su sūrio plutele; Itališką desertą Tiramisų.

Renginio pradžioje svečiams pristatyti Erasmus + projektai: „Praktika, įgūdžiai, tobulėjimas su Erasmus+“  Nr. 2019-1-LT01-KA102-060180 ir „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606.

Nuoširdžiai dėkojame restorano  „Grill bankas“ „ savininkui Žygimantui Katinui ir jo darbuotojų komandai už suteiktą paramą organizuojant renginį. Ir nuolatiniam mokyklos rėmėjui –  AB Rokiškio sūris .

O mūsų dar laukia naujos kelionės, nauji iššūkiai, naujos patirtys

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”.

Dėstymo vizitas Daugpilyje

Sparčiai besikeičiantis pasaulis ir technologijos reikalauja iš profesijos mokytojų vis daugiau ir vis įvairesnių gebėjimų bei įgūdžių. Reikia nuolat gilinti žinias, mokytis naujų dalykų, lavinti praktinius įgūdžius, semtis ir dalintis patirtimi su kolegomis Lietuvoje ir užsienyje. Projektų metu ypatingai skatinama mokytojų lyderystė. Pastebėta, kad dalyvavę stažuotėse darbuotojai skatina reikšmingus pokyčius, gerėja darbo kokybė, didėja motyvacija.
Spalio 14-15 dienomis automobilių mechaniko specialybės profesijos mokytojas, Darius Kišūnas vedė teorines ir praktines pamokas Daugpilio profesinėje mokykloje, pagal Erasmus+ projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606. Pagrindinės vedamos temos: variklio konstrukcija ir remontas, techniniai parametrai, gedimų priežastys, remonto technologijų parinkimas.
Dėstymo vizitai užsienio šalyje- didelis iššūkis kiekvienam mokytojui ir neįkainuojama patirtis.

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”.

Stažuotė Italijoje

Virėjo specialybės mokiniai, turintys SUP, atliko praktiką Italijoje, Apulijos regione, pagal Erasmus+ mobilumo  projektą „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606. Mūsų mokiniai susipažino su itališkos virtuvės subtilybėmis, gamino  įvairius itališkus patiekalus, stebėjo kaip organizuojamas virtuvės darbas. Laisvalaikiu mokiniai keliavo po Apulijos apylinkes,  domėjosi regiono gamta, kultūra,  papročiais, bendravo su vietiniais gyventojais ir, žinoma, puikiai leido laiką prie šiltos Adrijos jūros.

Mūsų mokiniais rūpinosi priimanti organizacija „New Service Societa“ ir jos vadovas Mindaugas Lučka.

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”.

Profesijos mokytojų stažuotė Italijoje

Erasmus+ mobilumo projekto „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606 stažuotėje Italijoje kompetencijas tobulino penki profesijos mokytojai. Darbo stebėjimo veiklas realiose darbo vietose atliko virėjų, siuvėjų, apskaitos, automobilių mechanikų ir apdailininkų profesijos mokytojai. Mokytojai tobulino profesines kompetencijas, pagilino užsienio kalbos žinias, susipažino su Italijos papročiais, kulinariniu paveldu, tradicijomis.
Profesijos mokytojai Žydra Lomako, Jūratė Rakauskaitė, Asta Mikulionienė, Donatas Žemaitis ir Rolandas Brazauskas dėkingi priimančiajai organizacijai New Service Societa ir jos vadovui Mindaugui Lučkai.
 

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”.

Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.