Mobilumo projektai – neišdildomi įspūdžiai ir praktinė patirtis

2014 m. kovo 9 d. 6 Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto LLP-LdV-IVT-2013-LT-0830 ,,Automobilių mechanikų profesinė patirtis ir mobilumas ES šalyse“ dalyviai iš Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos ir Biržų technologijos ir verslo mokymo centro išvyko į stažuotę Italijoje. Mokinius lydėjo ir 1 savaitę kartu su jais buvo projekto vadovė Diana Šutienė.   
Po ilgos kelionės  projekto dalyviai pasiekė Cosenzos miestą, esantį 500 km nuo Italijos sostinės Romos. Tarpinė organizacija EUROFORM  RFS suorganizavo transportą iš oro uosto, apgyvendinimą puikiame viešbutyje.                 
Pirmadienį vyko pažintinis susitikimas su EUROFORM  RFS darbuotojais bei prasidėjo italų kalbos kursai. Cosenzos  miestas nėra turistų lankomas, kalbančių angliškai mažai, todėl italų kalbos pradžiamokslis labai reikalingas sėkmingai adaptacijai darbo vietose. 

                   
Projekto dalyviai įdarbinti 3 moderniuose automobilių servisuose, dirba po du. Italijoje darbo diena  daugelyje įmonių prasideda  9 val., baigiasi  –  20 val. o pietūs tęsiasi net 2 – 2,5 val.       
Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Cosenzos ir Rende miestais. Šeštadienį vyko į kalnuose esantį slidinėjimo miestelį, kurio pavadinimą mums, lietuviams, labai sudėtinga ištarti – Camigliatello.  

Projekto dalyviai praktiką Italijos įmonėse atliks 3 sav., o jų praktiniai įgūdžiai bus įvertinti Europass mobilumo dokumentais. 
Projektų  vadovė  Diana Šutienė

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus