Šių metų lapkričio 9 d. su 6 mokyklos mokiniais grįžome iš praktinės stažuotės Barselonoje. Man, projektų vadovei, buvo sudaryta galimybė lydėti mokinius. Priimančiosios organizacijos „College Temis“ suorganizuotas šiltas priėmimas leido mokiniams pasisemti praktinės patirties Ispanijos įmonėse, pažinti nuostabų Barselonos miestą.

Barselona – miestas, kuriame gyvena 1,5 milijono gyventojų, čia kiekvieną dieną atplūsta būriai turistų. Pagrindinis susisiekimas – metro, tunelių tuneliai… Maloniai nustebino mūsų mokinių greita orientacija šiame mieste: jau trečią dieną būsimieji automobilių mechanikai Lukas Kirilovas, Valdas Stuoka ir Artūras Rudokas savarankiškai vyko į praktikos vietas automobilių servisuose. Tai nelengvas iššūkis, nes kelionė keliomis transporto priemonėmis truko apie 45 minutes. Tiek pat laiko po darbo atgal….

Apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai Ovidijus Talutis, Tadas Šimėnas ir Karolis Indrašius remontavo butą, esantį Barselonos priemiestyje. Juos į darbo vietą vežiojo įmonės, kurioje vaikinai dirbo, darbuotojas Josepe. Vaikinai atliko lauko ir vidaus apdailos darbus, o pasibaigus praktikai džiaugėsi savo darbo kokybe.

Džiaugėmės geromis gyvenimo sąlygomis. Kiekviename kambaryje buvo įrengta mini virtuvė, tad vaikinai patys galėjo gamintis valgį. Po darbų ėjome apžiūrėti miesto. Nepaprasto grožio Katalonijos aikštė, „Stebuklingų fontanų“ šou, Citadelės parkas, Tibidabo apžvalgos aikštelė, savaitgalis pajūryje, Gotikos kvartalas… Sunku viską išvardinti, o pamatytų vaizdų grožio neįmanoma nei papasakoti, nei nuotraukose parodyti.

Dvi savaitės, tiek truko mūsų vizitas, prabėgo kaip viena akimirka. Tikiu, kad ši praktinė stažuotė buvo naudinga mokiniams: jie įgijo praktinių įgūdžių, susipažino su kita kultūra, mokėsi bendrauti su kitataučiais, lavino savarankiškumo, orientacijos dideliame mieste įgūdžius. Daugumai iš jų tai buvo pirma kelionė lėktuvu.

Noriu padėkoti grupių auklėtojams už tai, kad prisidėjo prie projekto įgyvendinimo ir į vizitą išlydėjo motyvuotus, taktiškus mokinius, su kuriais buvo lengva bendrauti ir bendradarbiauti.

Visos vizite patirtos lėšos buvo apmokėtos iš Švietimo mainų ir paramos fondo lėšų, projekto NR. 2014-1-LT01-KA102-000005.
Projekto dalyviams stažuotę užsienio šalyje patvirtins išduoti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai. Atlikta praktika įskaityta kaip dalis baigiamosios praktikos, kurią mokiniai atliks paskutiniais mokymosi metais.

Projektų vadovė Diana

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus