Apdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa

Dalyvių atranka  5  darbo dienų trukmės stažuotėms:  2016 m. rugsėjo 25 d.- spalio 01 d. Ispanija, Valencija;  2016 m. spalio 16-22 d. Ispanija, Tenerife. ( vizitų datos gali būti koreguojamos)

ERASMUS+ mobilumo projektas „Verslumo pamoka ES“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817

Pedagoginių darbuotojų atrankos kriterijai:

  • motyvacija dalyvauti projekto veiklose;
  • aktyvus dalyvavimas mokyklos veiklose;
  • anglų kalbos žinios.

Dalyvių kelionės, draudimo, pragyvenimo išlaidos bus apmokėtos iš projekto lėšų. Sėkmingai įvykdę stažuotės programą, dalyviai gaus Europass mobilumo dokumentus.

 Mokytojai, norintys dalyvauti atrankoje, iki 2016-09-02  turi  pateikti prašymą ir motyvacinį laišką dalyvauti projekte.

Atrankos komisijos posėdis vyks rugsėjo 5 d. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Atrankos dokumentų formų teiraukitės 209  kabinete, projektų vadovės  Silvos Piestinienės

RTVŽŪM mokytojų stažuotė Valensijoje

Rugsėjo 24 dieną pagal ERASMUS+ mobilumo projektą „Verslumo pamoka ES“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817 grupė mokytojų išvyko į tarptautinę stažuotę. Stažuotė vyko trečiame pagal dydį Ispanijos mieste Valensijoje. Po ilgo skrydžio projekto mus pasitiko priimančios organizacijos ,,Esmovia“ atstovė Vaida ir apgyvendino puikiame viešbutyje. Stažuotė turėjo prasidėti pirmadienį, tad sekmadienis buvo skirtas kultūrinei patirčiai. Lankėmės menų ir mokslo miestelyje. Šioje vietoje mes jautėmės lyg pasakų karalystėje: kabantys tiltai, neįprastų formų statiniai, didžiulės palmės, malonūs kvapai… Daug įspūdžių paliko Jūrų muziejus, delfinų pasirodymas, uosto pastatai, šiltas Viduržemio jūros vanduo, gatvėse augantys mandarinmedžiai, apkibę dar neprinokusiais vaisiais.

Pirmadienį prasidėjo tikroji stažuotė: lankėmės priimančioje organizacijoje ,,Esmovia“, susipažinome su biuro darbuotojais, vykome į profesines mokyklas, stebėjome mokinių ir mokytojų darbą, su mokytojais diskutavome apie verslumo ugdymą. Nepaprastai įspūdingas buvo susitikimas su Valensijos verslininkais – iš jų sėmėmės bendradarbiavimo, organizuotumo, draugiškumo patirties. Greit prabėgo įtempto darbo, malonių įspūdžių savaitė, į namus išsivežėme sukauptas žinias, Valensijos kvapus, vaizdus ir spalvas.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto dalyvės

Verslumo pamoka ES

Kad išsilaisvintų kūrybinės idėjos kartais pakanka pakeisti aplinką ir pasisemti naujų įspūdžių. Dalyvavimas Erasmus+ programos mobilumo projekte „Verslumo pamoka ES“ Projekto Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817 Ispanijoje Valencijos mieste užbūrė savo vaizdiniais, gautomis žiniomis, neišdildomais įspūdžiais.  Pagerinau užsienio kalbos, kultūrines kompetencijas, parsivežiau kūrybinių įdėjų, Žinoma įgytas patirtis knietėjo pritaikyti ugdymo procese. Kadangi mokau siuvimo technologijų, konstravimo ir sukirpimo pagrindų, domėjausi siuvimo perspektyvomis Ispanijoje. Vaikštant  Valencijos gatvėmis,  kliuvo už akies vitrinos ir mažos verslo nišelės – gatvėje įsikūrusios mažos siuvyklėlės, kuriose taisomi drabužiai, siuvami buitiniai siuviniai- puodkėliai, seilinukai, maišeliai ir tt. Akį patraukė prijuostės. Pamaniau – I kurso siuvėjoms puikiai tiks pirminių praktinių įgūdžių, kūrybinės minties ir verslumo  lavinimui.  Gimė projektas ,, Prijuostė kiekvienam‘‘.  Medžiagų parinkimas, konstrukcija ir siuvimas trunka ne taip trumpai, ypač pradedantiesiems. Tačiau sudominti pavyko. Rezultatas – įvairiausių prijuosčių paroda, kurią surengė pirmo kurso siuvėjos džiugina. Merginos prijuostes siuvo sau, draugėms, mamoms ir tetoms. Buvo sukurta prijuosčių ir vaikinams. Net ir pirmo kurso siuvėjos jau turi užsakymų dailioms ir praktiškoms bei darbo prijuostėms pasiūti. Tai gali būti didelio verslo pradžia.

Vyr. profesijos mokytoja Danutė Stočkuvienė

Erasmus+ mobilumo projektas ,,Verslumo pamoka ES”. Mokytojų stažuotė Tenerifėje

Spalio 17-23 dienomis, keturi RTVŽŪM pedagogai: Diana Giedrikienė, Silva Piestinienė, Darius Kišūnas ir Vidmantas Karpavičius, pagal Erasmus+ mobilumo projektą ,,Verslumo pamoka ES“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817 lankėsi Tenerifėje.

Projekto partneris Tenerifėje – organizacija IEC TEMIS.

Laisvalaikiu stažuotės dalyviai aplankė įžymias vietas: Teidės nacionalinį parką, saugomą UNESCO, La Orotavo miestą, tūkstantį metų skaičiuojantį Drakono medį bei kitas įžymias kultūrines vietas.Per 5 darbo dienas mokytojai aplankė IES Grandilla de Abona ir IES Santa Ursula profesines mokyklas, kuriose stebėjo, kaip ugdomi jaunų žmonių verslumo, kūrybiškumo gebėjimai ir įgūdžiai, kaip mokiniai skatinami imtis iniciatyvos versle. Susipažino su Ispanijos švietimo sistema, mokymo įstaigomis, mokymo bazėmis, susitiko su mokyklos vadovybe.
Šiose mokyklose ypatingai didelis dėmesys yra skiriamas verslumui, kūrybiškumui, užsienio kalbų mokymui ir komunikavimui. Paskutinę stažuotės dieną vyko darbo stebėjimo aptarimas – diskusija ir Ispanijos švietimo sistemos lyginimas su Lietuvos švietimo sistema ir profesiniu mokymu.

Viso vizito metu mokytojai gerino užsienio kalbos žinias, stebėdami užsienio kolegų darbo veiklą pasisėmė naudingų žinių, praplėtė kultūrinį akiratį.

Bendraujant su tarpinės organizacijos darbuotojais Carlos ir Mischele, aptartos kitų metų bendradarbiavimo galimybės, įvertinta vizito kokybė.

Stažuotės pabaigoje visi dalyviai gavo praktinę stažuotę patvirtintus Europass mobilumo dokumentus.

Iš užsienio kolegų perimtą patirtį ir naudingas žinias projekto dalyviai dalins kolegoms. Sieks didinti mūsų mokyklos jaunų žmonių verslumo ir kūrybiškumo įgūdžius, kurti savo verslą.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto dalyviai

Svečiai iš Bulgarijos

Pagal įgyvendinamą Erasmus+KA2 strateginių partnerysčių projektą ,,Naujos verslumo ugdymo metodikos kūrimas per Europos regionų strateginę partnerystę“ kovo 8 d. mokykloje viešėjo mokytojų grupė iš Bulgarijos.  Projekto dotacijos sutarties Nr. – 2015-1-LT01-KA201-013403. Projekto tikslas – dydžiu, ekonomine ir socialine aplinka panašiuose Europos regionuose didinti  mokinių verslumo gebėjimus, sukurti bei išbandyti regionų poreikiams pritaikytą verslumo ugdymo metodiką.

Svečiai buvo supažindinti su verslumo ugdymu profesinėje mokykloje, pristatytas  ERASMUS+ mobilumo projektas „Verslumo pamoka ES“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817. Projektas vykdomas  gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Profesijos mokytoja Jolanta Repšienė svečiams papasakojo apie verslumo ugdymo ypatybes mokykloje. Mokyklos direktorius ir pavaduotoja ugdymui Diana Giedrikienė parodė praktinio mokymo bazes.

Svečiai  žavėjosi būsimų maisto pramonės darbuotojų iškeptomis bandelėmis.

PROJEKTO „VERSLUMO PAMOKA ES“ MOKINIŲ PRAKTIKA IR PATIRTIS BARSELONOJE

Pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą, „Verslumo pamoka ES“ projekto Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817,   2017 m. kovo 5 – 26 d.,  automobilių mechaniko specialybės  mokiniai Gytis Pentelejevas, Tautvydas Peškaitis, Ovidijus Skersis, Paulius Judickas ir statybininkai (apdailininkai) Darius Kapustinskas, Ieva Rakauskaitė, Mantas Marcinkevičius, Augustinas Baronas atlieka  trijų savaičių praktinę stažuotę Barselonoje. Į vizitą mokinius palydėjo mokytojos: Asta Mikulionienė ir Vida Bugailiškienė, kurios su jais buvo 1 savaitę, kitas likusias 2 savaites juos prižiūrės priimančios organizacijos   INTERNATIONAL EDUCATION COLLEGE TEMIS atstovai.

Stažuotės pagrindinis tikslas – ugdyti verslumo, kūrybiškumo gebėjimus ir įgūdžius, skatinti imtis iniciatyvos versle. 

Pirmą vizito dieną automobilių mechanikai  buvo supažindinti su darbo vietomis. Mokinių praktika prasidėjo trijuose automobilių servisuose. Čia jie atliko visus su automobilių remontu susijusius darbus. Vaikinai džiaugėsi, kad naujas kolektyvas draugiškas ir geranoriškas.

Statybininkams (apdailininkams) taip pat buvo parodytos darbo vietos, išklausyti instruktažai ir aptarta konkreti darbo eiga.

Mokiniai stažuotės metu tobulins  praktinius įgūdžius,  anglų kalbos žinias, susipažindins su šios šalies kultūra, tradicijomis, aplankys įžymiausias miesto vietas, patobulins asmenines kompetencijas, tokias kaip savarankiškumas, komunikabilumas,  orientacija naujoje aplinkoje, tolerancija.

Vizitą finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas (projekto Nr. 2016-1-LT01-KA102-022817).  Projekto dalyvių stažuotę užsienio šalyje įrodys išduoti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai. Atlikta stažuotė bus  įskaityta kaip dalis praktikos.

Tikimės, kad šis mobilumo projektas pagerins mokinių integraciją į darbo rinką, didins profesinio mokymo patrauklumą, pagerins profesines kompetencijas.

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus