APDAILININKO ( STATYBININKO ) SPECIALYBĖS MOKINIŲ PRAKTINĖ STAŽUOTĖ ITALIJOJE

Kovo 3-ąją devyniems apdailininko (statybininko) mokymo programos mokiniams rytas prasidėjo itin anksti, nes laukė kelionė į tolimąją Italiją, Kocenzos miestą. Mūsų mokyklos mokinys Gediminas Smalskys, penki Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniai (Dovydas Poliakovas, Nedas Kviklys, Arūnas Lapienis, Modestas Žilinskas ir Mindaugas Matulevičius), trys Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokiniai (Edvinas Gintautas, Deividas Jankūnas, Paulius Vaitekūnas) kartu su lydinčia mokytoja Modesta Baniuliene 6 valandą ryto jau pajudėjo Rygos oro uosto link. Iki gyvenamosios vietos Italijoje kelionė truko lygiai dvylika valandų – šeštą valandą vakaro visi projekto dalyviai jau galėjo įsikurti savo laikinuose namuose – viešbutyje ,,Home Club Residence“. Šiame viešbutyje mokiniai gyvens trijuose kambariuose po tris. Gyvenimo sąlygos puikios – kambariai tvarkingi, erdvūs, stilingi, tačiau svarbu paminėti, kad savarankiškumo pamokų mokiniai gaus, nes maistą jie gaminsis savarankiškai – kambariuose yra mini virtuvėlės, kambarius jie taip pat tvarkysis patys.

Pirmoji užduotis, kuri laukė mokinių – italų kalbos kursai. Pamokas vedė tik itališkai kalbanti mokytoja. Ir ką gi – po kelių valandų mokiniai jau rezgė pirmuosius sakinius italų kalba: koks mano vardas, kur gimiau ir kur gyvenu, kokia mano akių ir plaukų spalva ir t.t. Vėliau visi įniko į linksniavimą ir asmenavimą.

Pramokę italų kalbos mokiniai keliavo į mokomąją praktiką. Visi apsidžiaugė sužinoję, kad praktiką atliks vienoje įmonėje – taip drąsiau ir smagiau. Mokiniai atliks vidaus apdailos darbus, dekoruos naujai statomos bažnyčios sienas.

Projekto dalyviai Italijoje praleis keturias savaites – svečioje šalyje tai ir daug, ir mažai. Daug, nes tiek laiko jie bus ne savo įprastoje aplinkoje, turės bendrauti su naujais, jiems nepažįstamais žmonėmis, o mažai, nes tiek laiko kitai kultūrai pažinti nepakanka. Sėkmės jiems visiems,  laukiame grįžtančių!

 Praktinė stažuotė organizuota įgyvendinant  Leonardo da Vinci mobilumo projektą LLP-LdV-IVT-2013-LT 0839 ,,KŪRYBIŠKUMAS IR INOVACIJA APDAILININKŲ  STATYBININKŲ) PRAKTIKOJE“

Projektą koordinuoja Kupiškio technologijos ir verslo mokykla.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Ši medžiaga atspindi autoriaus nuomonę ir nei NA, nei Europos Komisija neatsako už joje esančios informacijos panaudojimą.

kviečiame apsilankyti mokykloje

Atvykite – pakonsultuosime!
Padėsime užsiregistruoti, priimsime dokumentus